رشد صعودی حملات سایبری ادامه دارد

شادی فاضلی |


pass

۲۴ آبان ۱۳۹۱ – خبرگزاری‌ها- بر اساس گزارش امنیتی تازه مؤسسه سمانتک عرضه بدافزارهای خطرناک با حمایت دولت‌ها در سال ۲۰۱۳ به شدت افزایش می یابد.

گزارش تازه موسسه سمانتک نشان می دهد عرضه بدافزارهای خطرناکی مانند فلیم، استاکس نت و گاوس در سال ۲۰۱۳ موجب آغاز جنگ سرد جدیدی خواهد شد که دنیای سایبری را تحت تاثیر خود قرار می دهد.

بر اساس بررسی های سمانتک از سال ۲۰۱۳ به بعد نبرد میان ملت ها، سازمان ها و افراد نقش کلیدی در دنیای سایبر ایفا می کند. همچنین تند شدن روند طراحی بدافزارهای مختلف از سوی دولت ها باعث می شود تا دولت – ملت ها هر چه بیشتر به استفاده از این سلاح سایبری علاقه نشان دهند.

با توجه به اینکه خرابکاری های سایبری معمولا موفقیت آمیز بوده و در عین حال به سادگی قابل انکار هستند، دولت های زیادی در سراسر جهان به استفاده از آن روی خواهند آورد. حملات این چنینی باعث واردآمدن خسارت به افراد، سازمان ها و دولت ها و همین طور خسارت مالی و معنوی فراوان می شود.

سمانتک همچنین پیش بینی کرده در سال ۲۰۱۳ تعداد بدافزارهای باجگیر نیز رشد چشمگیری خواهد کرد. این بدافزارها پس از قفل کردن رایانه ها از کاربران آنها برای بازگرداندن وضعیت به شرایط عادی طلب پول کلان می کنند