تقی‌پور: اینترنت امروز مزیت‌های خود را از دست داده است

مدیریت سایت |


n00022179-b

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات به منزله فیلترینگ نیست، بلکه این شبکه ارتقاء خدمات‌دهی را در بردارد.

به گزارش ایتنا از ایرنا، رضا تقی‌پور که در چارچوب یکصدمین سفر استانی هیئت دولت در جمع مدیران حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات خراسان رضوی افزود: شبکه ملی اطلاعات یک شبکه گسترده، امن، پایدار و با ظرفیت بالا است که دارای قابلیت‌های فراوانی می‌باشد.

وی گفت: ایران نخستین کشور در جهان است که شبکه ملی اطلاعات را بطور کامل و مستقل راه‌اندازی می‌کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اصلاعات افزود: تاکنون برخی از کشورها مانند کره جنوبی، مالزی و چین این شبکه را با قابلیت‌های نه چندان گسترده ایجاد کرده‌اند.

وی ادامه داد: شبکه ملی اطلاعات که در برنامه پنجم توسعه کشور محقق خواهد شد، اتفاق بزرگی برای جمهوری اسلامی ایران است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اینترنت به‌رغم همه منافع و مزایایی که در ابتدای امر داشت، امروز به دلیل وجود کسب و کارها و استفاده‌های غیراخلاقی و انسانی، مزیت‌های خود را از دست داده است.

تقی پور افزود: به تعبیری دیگر کشور نیازمند شبکه‌ای امن، پایدار و عاری از آلودگی‌ها است تا مسائل ملی و اطلاعات مربوط به دستگاه‌های اجرایی و کسب و کارهای تمیز و پاک در درون این شبکه مدیریت شود.

وی با بیان اینکه کاربران اینترنت در ایران رتبه نخست را در خاورمیانه دارا هستند گفت: هم اکنون رقم کاربران اینترنت در ایران ۹/۴۶ به ازای هر صد نفر ضریب نفوذ اینترنت در خاورمیانه است.