الزام پیمانکاران خصوصی بخش دولتی به انتقال میزبانی اطلاعات به داخل کشور

مدیریت سایت |


میزبانی وب

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: براساس دستورالعمل جدید، شرکت‌های خصوصی که به صورت پیمانکاری با بخش دولتی همکاری می‌کنند، باید میزبانی اطلاعات خود را در داخل انجام دهند. 

به گزارش بخش خبر شبکه فن آوری اطلاعات ایران از فارس، علی حکیم‌ جوادی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سؤالی در خصوص نحوه تعامل شبکه ملی اطلاعات با دنیای خارج اظهار داشت: در این شبکه دیده شده که اگر نیاز بود از طریق اینترنت اتصال برقرار شود. 

وی در پاسخ به سؤالی در خصوص نحوه مدیریت و کمک سازمان فناوری اطلاعات ایران در کنترل کیفیت خدمات اینترنت در کشور اظهار داشت: در خصوص کیفیت ارائه خدمات اینترنت، سامانه‌هایی در مرکز متمای فناوری اطلاعات ایران وجود دارد که این سامانه‌ها امکان مانیتورینگ و کنترل نحوه ارائه سرویس را فراهم می‌کند. گزارش بهترین سرویس‌دهندگان اینترنت نیز به صورت مرتب در این سامانه اعلام می‌شود. 

وی اظهار امیدواری کرد که بتوانیم در آینده نزدیک با همکاری سازمان تنظیم مقررات و ارتباط رادیویی کیفیت ارائه سرویس را به حداکثر برسانیم. 
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افزود: در پایان هر ماه لیستی از ۱۰ شرکت برتر ارائه دهنده خدمات توسط سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام می‌شود و هدف از این کار این است که مردم بتوانند خدمات خود را از شرکت‌هایی که بهترین سرویس را ارائه می‌دهند دریافت کنند. 

وی همچنین اظهار داشت: تاکنون دستگاه‌های دولتی موظف به انتقال میزبانی‌های خود از خارج از کشور به داخل کشور بودند؛ اما هم‌اکنون شرکت‌های خصوصی که به صورت پیمانکاری با سازمان‌های دولتی همکاری می‌کنند نیز باید میزبانی‌ اطلاعات خود را به داخل کشور منتقل کنند. 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزود: خطری که در انتقال اطلاعات در خارج از کشور برای دستگاه دولتی وجود دارد، برای همکاران و پیمانکاران دستگاه دولتی نیز امکان‌پذیر است و از این رو انتقال میزبانی همکاران خصوصی دستگاه‌های دولتی یک الزام قانونی شده است.